MUTLUANNEYİMM YASEMİN DEMİRBAŞ

Öğretmen bir anne ile dönemin ünlü plak şirketi sahibinin ilk kızı olarak 29 Temmuz 1985’te Üsküdar’da dünyaya geldim. Hayata gözlerimi açtığım andan itibaren yanımda olan ilk öğretenim annem aynı zamanda ilkokul öğretmenim oldu. İlkokulu Ülkü İlköğretim Okulu’nda okudum.

Ortaokula başlayacağım yıl Ülkü İlköğretim Okulu’nun ortaokul kısmında kadro yetersizliği söz konusuydu. Derslerden geri kalmamam için ailemin kararıyla Oruçgazi Ortaokulu’nda öğrenime başladım. İlk yılımı burada bitirdikten sonra yeniden Ülkü İlköğretim Okulu’na geri dönerek ortaokul öğrenimimi burada tamamladım.

Lise hayatıma Cibali Lisesi ile giriş yaptım. Burada da 1 yılı tamamladıktan sonra Anadolu yakasına taşındık ve öğrenimime 50. Yıl Tahran Anadolu Lisesi’nde devam ettim. Ortaokul ve lise yıllarımda yaşadığım okul ve sosyal çevre değişiklikleri, benim daha çok insan tanımama ve daha girişken olmama sebep oldu. Sonuçta özgüvenimin artmasıyla, zorluklara karşı daha güçlü durabilir olmuştum.

Üniversite öğrenimime Kadir Has Üniversitesi’nde başladım. 1 yıl İngilizce hazırlık okuduktan sonra Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nden mezun oldum. Zorunlu stajlarımı Posta Gazetesi Reklam Bölümü ile Milliyet Gazetesi Halkla İlişkiler Bölümlerinde tamamladım.

2006 yılında Dünya Gazetesi’nde Reklam Sorumlusu olarak iş hayatıma başladım. İlk işyerim olan Dünya Gazetesi’nin yeri bende çok farklıdır. Burada çalışmak beni olgunlaştırmış ve hayata hazırlamıştır. Hepsinden önemlisi gazetem bana yol arkadaşımı, eşimi kazandırdı. 2008 yılında evlendim ve 2010 yılında da oğlum Ömer Doruk’u dünyaya getirdim.

1 yıl süreyle Dünya Gazetesi’nde çalıştıktan sonra 2007 yılında Posta-Milliyet Gazeteleri Seri İlan Reklam Departmanı’na geçiş yaptım. Burada Reklam Satış Temsilcisi olarak çalışmaya başladım. 2012 yılında Milliyet Gazetesi’nin Demirören Grubu’na satılmasıyla birlikte Doğan Gazetecilik Posta Gazetesi Seri İlan Reklam Bölümü’ne geçiş yapıp burada 2016 yılına kadar Reklam Müdürü olarak görev aldım. 2016 Nisan ayında da 10 yıl boyunca Anadolu yakasındaki evimden Avrupa yakasındaki işime gitmekten çok yorulmuş ve ikinci çocuk planları yapmaya başlamış olmam nedeniyle işimden ayrılmaya karar verdim.

Öğrencilik hayatıma geri döndüğüm şu günlerde bir yandan Çocuk Gelişimi Bölümü okuyor bir yandan da ikinci çocuğumu kucağıma alacağım günü iple çekiyorum.

Hayattaki en büyük kariyeri iyi bir anne olmak olarak yorumladığım için şimdi de annelik ile ilgili tüm deneyimlerimi ve gözlemlerimi mutluanneyim.com çatısı altında toplayıp paylaşmaya karar verdim. Okuyup takip etmeniz dileğimle.

Sevgiler.